Dobry pomysł to połowa sukcesu

Każdy z nas jest na swój sposób kreatywny. Część pomysłów, które przychodzą nam do głowy nie ma żadnej wartości, inne są na przysłowiową wagę złota, jednak często nie umiemy wdrożyć ich w życie. Skutkuje to tym, że albo wprowadzane zostają w niewłaściwy sposób i tracą na swej wartości, albo wdrażane są w ogóle źle, co skutkuje najczęściej rezultatem odwrotnym do założonego.

Gdy masz pomysł?

Dobrym rozwiązaniem w sytuacji gdy mamy naszym zdaniem dobry pomysł, lecz brakuje nam wiedzy i doświadczenia w odpowiednim jego wcieleniem w życie, jest skorzystanie z usług jakie świadczy consulting (więcej w temacie pod linkiem: http://www.strategor.pl/jak-doradzamy/). W firmach konsultingowych zatrudnieni są tylko i wyłącznie doświadczeni pracownicy, będący specjalistami w swym fachu. Na tle innych osób, wyróżnia ich nieszablonowe podejście do istniejącego problemu i zdolność do wykraczania poza przyjęte schematy. Na taką swobodę twórczą w niejednokrotnie bardzo specjalistycznych branżach pozwolić mogą sobie tylko osoby, których wiedza jest tak duża, że sprawnie poruszają się pomiędzy różnymi obszarami i gałęziami biznesu.

Cena a efekt

Niestety, wyspecjalizowane usługi są w cenie. W zależności od zawiłości problemu i stopnia jego skomplikowania, liczyć musimy się z koniecznością zapłaty często niemałych sum. Patrząc na to z takiej perspektywy, wydawać się może, że nie jest to opłacalne. Po co płacić skoro  nie mamy pewności, że inwestycja się zwróci?

I tu jest właśnie sedno. Owszem, nikt nie da nam stuprocentowej pewności, że współpraca z doradcą sprawi, że nasz pomysł uczyni nas najbogatszymi ludźmi na świecie, Z drugiej jednak strony, co jeśli nasza życiowa szansa zostanie zaprzepaszczona przez naszą nieudolność? Czy w takiej sytuacji nie będziemy mieć żalu sami do siebie? Pamiętać należy także o tym, że konkurencja nie śpi. Może więc okazać się, że nasz pomysł w niedługim czasie do głowy wpadnie komuś innemu. A jak to w życiu często bywa ? kto pierwszy, ten lepszy.